Twoje zdrowie

TERAPIA METODĄ COX'a

cox3 cox-certified-seal-black

Technika Cox’a jest nieinwazyjną metodą chiropraktyczną i najbezpieczniejszą alternatywą dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa oraz mających wskazania do operacji neurochirurgicznych.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegów poparte jest 40-letnim doświadczeniem udokumentowanym badaniami naukowymi. Jest to jedyna technika chiropraktyczna, której rozwój dofinansowywany jest przez rząd Stanów Zjednoczonych. Różnica między techniką Jamesa Cox’a a innymi metodami trakcji kręgosłupa polega na dostosowaniu siły zabiegu do odczuć Pacjenta (jego indywidualnego stanu chorobowego) i stałej kontroli.

Celem tej metody jest aby jak najszybciej pomóc pacjentowi przejść od stanu „jestem w bólu” do stanu „uwolniłem się od bólu”.

Technika James’a Cox’a jest naukowo potwierdzonym sposobem manipulacji kręgosłupa mającym zastosowanie przy odciążeniu bólu pleców, karku, dyskopatii i innych dolegliwości, poprzez:

  • zmniejszeniu ciśnienia wewnątrz dysku kręgowego (przepukliny),
  • poszerzenie światła kanału kręgowego,
  • zmniejszeniu ucisku na korzenie nerwowe,
  • przywrócenie prawidłowego ruchu w stawach międzykręgowych.

Zabiegi tą metodą wykonywane są na specjalnie skonstruowanym przez dr. Cox’a stole wyposażonym w precyzyjne mechanizmy, dzięki którym możliwe jest bezpieczne, komfortowe dla Pacjenta przeprowadzenie zabiegu.

W naszej przychodni dysponujemy najnowszym modelem stołu do terapii o nazwie Cox 8 oraz posiadamy najwyższy stopień wykształcenia w tej dziedzinie.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy Państwa do zapoznania się ze stroną internetową twórcy omawianej metody: http://www.coxtechnic.com

Chirodent - Twoje zdrowie w rękach profesjonalistów 2014 © Chirodent, ul. Marynarki Polskiej 78 a, Ustka projekt i wykonanie: Rio Creativo
facebook