Twoje zdrowie

Stomatologia dziecięca

stomatologia dziecięca

Nasze gabinety stomatologiczne obejmują opieką stomatologiczną również najmłodsze grono pacjentów. Stosując profilaktykę już od najmłodszych lat, chronimy nasze pociechy przed skomplikowanym i nieraz kosztownym leczeniem w dorosłym życiu. 

Samopoczucie i komfort małego pacjenta są dla nas najważniejsze. Dlatego przygodę ze stomatologią proponujemy rozpocząć od wizyty adaptacyjnej. Poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego ma charakter zabawy, połączonej z poinstruowaniem rodziców, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej ich pociechy (dobór szczoteczek i past do zębów). Ma ona na celu przyzwyczajenie dziecka do nowego otoczenia, oraz nawiązanie kontaktu pomiędzy lekarzem i małym pacjentem. Wczesny, pozbawiony bólu kontakt dziecka ze stomatologiem buduje zaufanie i przygotowuje dziecko do leczenia zębów.

W trosce o piękny i zdrowy uśmiech dziecka już od najmłodszych lat, w naszych gabinetach wykonujemy zabiegi:

W przypadku bardziej zaawansowanych zmian próchnicowych zęby mleczne leczy się podobnie jak zęby stałe, dokładając wszelkich starań o zachowanie ich do czasu naturalnej wymiany na zęby stałe.   

                                      

 

 

Chirodent - Twoje zdrowie w rękach profesjonalistów 2014 © Chirodent, ul. Marynarki Polskiej 78 a, Ustka projekt i wykonanie: Rio Creativo
facebook