Twoje zdrowie

Scaling

SCALING

Profesjonalne oczyszczanie zębów za pomocą ręcznych bądź mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Celem tego zabiegu jest usunięcie twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego). Gromadzący się na powierzchniach koron zębów kamień nazębny stanowi nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim jest przyczyną stanów zapalnych przyzębia. Tworząc retencję dla płytki bakteryjnej może prowadzić do poważnych problemów, w tym ubytków zębów, chorób i zapalenia dziąseł oraz odsłonięcia korzeni zębów (paradontoza). Powstałe infekcje wpływają nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale mogą osłabić narządy wewnętrzne prowadząc do groźnych dla życia chorób ustrojowych, takich jak cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Przyczyną chorób dziąseł i przyzębia jest odkładanie się płytki bakteryjnej, która niedokładnie usunięta przekształca się w kamień nazębny, co w efekcie prowadzi do uszkodzenia tkanek otaczających ząb i pogłębia stan zapalny. 

Kamień nazębny to zmineralizowana, utwardzona płytka nazębna. Składa się głównie z substancji zawartych w ślinie, bakterii próchnicotwórczych i ich produktów przemiany materii oraz złuszczonych komórek nabłonka, resztek pożywienia, itd. Zazwyczaj posiada on barwę znacznie ciemniejszą od koloru zębów, która pogłębia się jeszcze przy spożywaniu np. kawy i herbaty, lub też wdychaniu dymu papierosowego.

Zabieg usuwania kamienia nazębnego powinien być wykonywany 1-2 razy w roku, a u pacjentów z chorobami przyzębia 3-4 razy w roku.

Chirodent - Twoje zdrowie w rękach profesjonalistów 2014 © Chirodent, ul. Marynarki Polskiej 78 a, Ustka projekt i wykonanie: Rio Creativo
facebook