Twoje zdrowie

Piaskowanie

PIASKOWANIE

Zabieg usuwania osadu i przebarwień koron zębowych powstałych od kawy, herbaty i palenia tytoniu. Do tego celu służą aparat powietrzno-proszkowy tzw. "piaskarka" - wyrzucająca cienkim strumieniem mieszankę pyłu i wody pod dużym ciśnieniem, skutecznie likwidujące osady i przebarwienia, których nie można pozbyć się z pomocą szczoteczki do zębów.

Piaskowanie jest całkowicie bezbolesne, nie wymaga podania znieczulenia. Oczyszczone tą metodą zęby są lśniące i gładkie. Po zabiegu piaskowania obowiązuje tzw. 48 - godzinna biała dieta, w tym czasie należy wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków i innych "kolorowych" napojów i pokarmów.

Zabieg usuwanie osadu powinien być wykonywany co 6-12 miesięcy. Pacjentom szczególnie podatnym na przebarwienia zębów, zwłaszcza palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy, herbaty, czy czerwonego wina zaleca się nawet co 3-4 miesiące.

Profesjonalne oczyszczanie zębów ma na celu usuniecie płytki nazębnej i innych osadów gromadzących się na powierzchniach zębów, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi. Skaling i piaskowanie zębów są również zalecane przed wybielaniem zębów, gdyż zwiększa to efektywność zabiegu.

Chirodent - Twoje zdrowie w rękach profesjonalistów 2014 © Chirodent, ul. Marynarki Polskiej 78 a, Ustka projekt i wykonanie: Rio Creativo
facebook