Twoje zdrowie

Endodoncja (leczenie kanałowe)

leczenie kanałowe

Endodoncja jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób wewnętrznej tkanki zęba (miazgi) oraz powikłań z nimi związanych. Leczenie endodontyczne polega na usunięciu zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczeniu kanału, jego dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednimi materiałami.

Zęby wymagające leczenia kanałowego mogą być przyczyną ostrego lub przewlekłego bólu, nadwrażliwości na ciepło i zimno, bólu przy dotyku i żuciu, obrzęku i bolesności przyległych do zęba tkanek. Czasem objawy te nie występują, a o toczącym się procesie chorobowym miazgi zęba Pacjent dowiaduje się po badaniu stomatologicznym lub po wykonaniu zdjęcia rtg. W obecnych czasach leczenie endodontyczne jest praktycznie bezbolesne i pozwala wyleczyć i zachować wiele zębów, które kiedyś skazane byłyby na usunięcie.

Po zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami na temat planowanego leczenia Pacjent wyraża pisemną zgodę na wykonanie zabiegu.           

 

                                    

 

 
Chirodent - Twoje zdrowie w rękach profesjonalistów 2014 © Chirodent, ul. Marynarki Polskiej 78 a, Ustka projekt i wykonanie: Rio Creativo
facebook